امروز:
دوشنبه, 14 اسفند 1402
دسته: یاداشت
پنج شنبه, 16 آذر 1402 15:00
   
    ایمیل
کد خبـر : 1251

سخن مردم:سپاه جوادالائمه(ع) شهرستان دشتستان به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو بیانیه ای صادر کرد.


به گزارش سخن مردم:، متن بیانیه‌ای به شرح ذیل است.

بِسْمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِیمِ

روز ۱۶ آذر به عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان این سرزمین در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگی در دفتر تاریخ این سرزمین به یادگار ثبت گردیده است. این روز در تاریخ مبارزات استقلال طلبانه ملت بزرگ ایران روزی توام با حزن و افتخار تلقی می‌شود؛ حزن ناشی از شهادت سه فرزند این ملت و افتخار تقدیم شهید برای مبارزه با آمریکا و دولت کودتا.

۱۶ آذر ۱۳۳۲ آغازی است برای یک حرکت و شکل گیری یک جنبش نخبگانی علیه نظامی مستبد و ستمگر که به پشتوانه اربابانش و در رأس آن‌ها امریکای جنایتکار، خون مظلومان را به پای ظالمان زمان می‌ریزد تا چند صباحی دیگر فرصت نوکری بیشتر بیابد.

امروز در دهه پنجم انقلاب، دانشگاه‌های ما، به حدی از رشد و بالندگی رسیده است که شاهد خیزش هسته‌های مساله محور برای حل مسائل کشور و استان می‌باشند، خیزشی که با مطالبه گری و گفتمان سازی و کار تخصصی برای حل مسائل اصلی کشور و به دنبال کمک به کارآمدی هرچه بیشتر نظام اسلامی و رفع مشکلات و رنج‌های مردم عزیزمان است.

اکنون و در گام دوم انقلاب و با توجه به پر رنگ بودن جایگاه خطیر و مهم نسل جوان، فرزندان انقلابی ایران اسلامی در دانشگاه‌های سراسر کشور به عنوان مروجان حقیقتِ «نظام انقلابی» همه بر آن شوند، که با نگاهی تحولی و رویکردی مساله محور، مبتنی بر آرمان‌ها و واقعیت ها، نیاز‌های روز جامعه را از دریچه نگاه مردم دنبال و مطالبه کنند.

جریان دانشجویی باید در این مقطع زمانی با نگاه به مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی که حقیقتا نمونه کامل تربیت یافته مکتب ناب امامین انقلاب اسلامی است و با در پیش گرفتن مشی آرمان خواهی و عدالت طلبی و دفاع از مظلوم و تبیین افق‌های پیش رو و آگاه سازی و موضع گیری به موقع؛ انقلاب اسلامی و دستاوردهایش را از گزند انحراف و عداوت بدخواهان مصون بدارد، لذا "دانشجوی مومن و پای کار انقلاب" با بازخوانی تاریخ انقلاب اسلامی و تبیین این سند اقتدار و مظلومیت و حقانیت، ملت بزرگ ایران از انحراف و تحریف آن جلوگیری نماید و ۱۶ آذر نشانه بارزی از بیداری جامعه دانشگاهی کشور است.

سپاه جوادالائمه(ع) شهرستان دشتستان، این روز پرخاطره و فرخنده را به ساحت روشن رهبری فرزانه انقلاب که همواره در تکریم دانش و نقش دانشجویان پیش گام بوده و فرزندان دانشگاهی خود را به نیکو‌ترین روش‌ها مکرم داشته‌اند و هم چنین به تمامی دانشجویان فهیم و آینده ساز، تهنیت گفته و امیدواریم با استعانت از الطاف بی‌دریغ الهی، مدد از ارواح طیبه شهیدان بخصوص شهید عزیز سلیمانی و توجه به منویات، ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) و توانمندی و خلاقیت در خور تحسین جامعه دانشگاهی کشور، نیاز‌های اصلی کشور در عرصه‌های گوناگون، برطرف شود.

روابط عمومی و تبلیغات سپاه ناحیه دشتستان

اضافه کردن نظر
نام

اشتراک گذاری : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share