امروز:
شنبه, 23 تیر 1403
دسته: اخبار آستان قدس رضوی
پنج شنبه, 07 تیر 1403 17:00
   
    ایمیل
کد خبـر : 1826

سخن مردم: به مناسبت عید امامت و ولایت تعداد ۱۹ نفر زندانی جرایم غیر عمد در استان بوشهر با همکاری اداره کل دادگستری استان کانون‌های خدمت رضوی استان و ستاد دیه استان آزاد شدند.

به گزارش سخن مردم: مهران خورده بین مقدم مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان بوشهر از آزادسازی تعداد ۱۹ زندانی جرایم غیر عمد با همکاری اداره کل دادگستری، ستاد دیه و کانون‌های خدمت رضوی استان خبر داد و افزود: این اقدام در جهت گرامی‌داشت عید غدیر خم اجرایی شد.

وی اظهار داشت: بخشی از مبلغ مورد نیاز برای آزادسازی این زندانیان به میزان ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال توسط مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی اختصاص یافت.
خورده بین مقدم افزود: آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد یکی از روش های دین مبین اسلام و مذهب تشیع است که از سیره و روش امامان معصوم نشأت گرفته است امام رضا علیه السلام که این مبلغ به نیابت از ایشان برای آزادسازی زندانیان اختصاص یافته است نمونه بارز این رفتار و شیوه حسنه است.

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان ادامه داد: ترویج فرهنگ شایسته آزادی زندانیان جرایم غیر عمد باید در جامعه نهادینه شود زیرا بسیاری از افراد سالم و درستکار نیز به دلیل مشکلات مالی و جرایم غیر عمد در زندان ها گرفتار شده اند که نه تنها خود آنها بلکه خانواده‌های آنان و کسانی که از خدمات آنها در جامعه بهره‌مند می‌شده اند نیز گرفتار شده اند و اقدام آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد می تواند بار سنگین مالی و عاطفی را از روی دوش خانواده‌های گرفتار بردارد.

وی افزود: کانون‌های خدمت رضوی استان بوشهر به نمایندگی از بنیاد کرامت رضوی تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا بتواند هر ساله تعدادی از زندانیان جرایم غیر عمد را آزاد و به آغوش خانواده و جامعه بازگرداند.
زیرا این رفتار و شیوه می‌تواند فرهنگ اهل بیت علیهم السلام را در جامعه گسترش دهد گاهی باید برای توسعه فرهنگ دینی اقدامات موثر انسانی، ملی و مذهبی انجام داد که آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد یکی از این موارد است.

اضافه کردن نظر
نام

اشتراک گذاری : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share