امروز:
شنبه, 23 تیر 1403
دسته: مشروح اخبار
شنبه, 27 آبان 1402 02:04
   
    ایمیل
کد خبـر : 1180

امام جمعه دشتستان:

سخن مردم:امام جمعه دشتستان گفت: آرمان قدس پویا‌تر از همیشه و اسرائیل رسواتر از همه دوران عمر خود بوده و هرگز نخواهد توانست تفکر مقاومت و آزادگی را که در سلول به سلول نسل نوین فلسطین ریشه دوانیده از بین ببرد

 

به گزارش سخن مردم:، حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های نماز جمعه برازجان با اشاره به ارزش روزی حلال اظهار داشت: بنا بر روایاتی که از پیامبر (ص) و امامان معصوم (ع) رسیده، بر همه لازم است در راه به دست آوردن درآمد حلال تلاش کنند و از بیکاری و تنبلی و حرام خواری بپرهیزند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت حضور در نماز جماعت در مساجد بیان کرد: به فرموده پیامبر، مساجد را معبر و گذرگاه خود قرار ندهید و تا ۲ رکعت نماز در آن نخوانید از آن خارج نشوید.

امام جمعه دشتستان با تبریک میلاد حضرت زینب (س) افزود: حضرت زینب به دلیل اینکه مصائب فراوان دید، «امّ المصائب» نامیده شد و او در وقار و شخصیت همچون خدیجه (س) در حیا و عفّت، مانند مادرش فاطمه (س) در شیوایی و رسایی بیان، چون پدرش علی (ع) در حلم و صبر انقلابی همانند برادرش حسن (ع) و در شجاعت و قوّت قلب مانند برادرش حسین (ع) بود.

وی با گرامیداشت روز پرستار افزود: سالروز میلاد بانوی مهربانی را به خاطر تمام آن محنت ها و زحمت‌ها در راه پرستاری و پاسداری از اسلام، روز پرستار نامیده‌اند که سرمشق این سفیدبالان فرشته گون (پرستاران)، به حق شیرزن حسینی اسلام، زینب کبری باشد.

مصلح تصریح کرد: پرستاران، این حرفه را به عنوان علم و هنر تلقی می‌کنند. پرستاران ایران اسلامی به راستی همیشه در برهه‌های سخت و حساس، پشتیبان و آرامش بخش جامعه بوده‌اند و حرفه سخت و حساسشان آنها را همیشه شایسته بهترین‌ها کرده است امید که شاهد ارج نهادن هرچه بیشتر به این نخبگان دلسوز باشیم.

وی با با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای بسیجی، خاطرنشان کرد: بسیج با نگاه بنیان‌گذار کبیر انقلاب به منظور حفظ انقلاب نوپا تا به رساندن این امانت به منجی عالم بشریت در نظام جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

امام جمعه دشتستان بیان کرد: امروزه تفکر بسیجی در تمام جامعه و در بین اقشار مختلف مردم و مسئولان وجود دارد که همین امر سبب اقتدار و سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی تاکید کرد: این نهاد ارزشمند مردمی در تمامی افتخارات نظام جمهوری اسلامی سهیم بوده و بسیجیان در همه عرصه‌های علمی و فکری همواره الگو و پیش‌گام بوده‌اند، بسیج، پیشرو در خدمت و امید آفرینی در جامعه است به طوری که هر جا کشور نیاز به تفکر و پشتکار بسیج داشت، بسیج با تمام نیرو قبل از همه در صحنه‌ها حاضر بوده و برای رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم تلاش کرده است.

مصلح افزود: بسیج مظهر قدرت مردمی نظام و مظهر عشق و ارادت به نظام، انقلاب و رهبری است در این شرایط حساس تاریخی با داشتن روحیه و تفکر بسیجی می‌توان به تمام مشکلات جامعه فائق شویم.

وی گفت: بسیج با داشتن همین روحیه توانسته در تمام صحنه‌های انقلاب حضور داشته و به‌عنوان سینه ستبر ملت ایران در برابر هجمه‌های مختلف دشمنان ایستادگی و مقاومت کرده و توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کند.

امام جمعه دشتستان بیان کرد: اکنون هدف دشمن در جنگ ترکیبی، متزلزل کردن ایمان و اعتقادات ملت و در مرحله بعدی جداسازی مردم از نظام است. دشمن هویت این نظام را نشانه گرفته است، مقابله و دشمنی جبهه استکبار با این انقلاب اسلامی ایران طبیعی است، چون دشمن می‌خواهد بر جهان سلطه داشته باشد.

وی با دعوت برای تجمع حمایت از کودکان مظلوم غزه و فلسطین اظهار داشت: از ملت شریف ایران اسلامی به‌ویژه در شهرستان دشتستان دعوت می‌شود تا در حمایت از زنان، کودکان و مردم مظلوم فلسطین، همگام با همه آزادگان و وجدان‌های آگاه جهان برای اعلام انزجار از جنایات رژیم صهیونیستی و کشتار ددمنشانه مزدوران این حکومت فاسد و غاصب در صحنه حضور یابند.

اضافه کردن نظر
نام

اشتراک گذاری : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share